Skip to main content

Кабінет інфекційних захворювань

Лікар інфекціоніст вищої категоріі –

Похил Світлана Вікторівна, стаж роботи-35 років

Сестра медична першої категоріі –

Балюк Оксана Миколаївна, стаж роботи-27 років

каб. 33, 2 поверх


Інфекційні захворювання – це хвороби, які викликані попаданням в організм хвороботворних (патогенних) мікроорганізмів. Мікроби є скрізь – у повітрі, ґрунті та воді, вони живуть на шкірі та в організмі як тварин, так і людей. Багато з мікробів є нешкідливими, деякі чинять корисну дію для організму, але є мікроби, які викликають захворювання, в тому числі з невідворотними наслідками.

Інфекційні захворювання можуть викликати безліч різних симптомів. Деякі настільки м’які, що ви можете навіть не помітити якихось симптомів, інші ж можуть загрожувати життю. Для певних інфекцій існують свої методи лікування, для інших, скажімо вірусів, медицина винайшла лише методи профілактики такі як вакцинація, і навчилася лікувати лише наслідки інфекції, без можливості назавжди позбавити організм збудника захворювання.

При первинному відвідуванні лікар вислуховує скарги та здійснює фізикальний огляд пацієнта. Він зосереджується не лише на наявності симптомів, але й тривалості та тяжкості їх прояву. До уваги обов’язково беруться минулі захворювання, прийом лікарських засобів, наявність алергії, ваша соціальна історія (фізичні контакти, поїздки, утримання тварин тощо). Метою такого збору інформації є необхідність визначитися з наявністю та конкретністю інфекційного захворювання.

Звернення до лікаря-інфекціоніста може бути самостійним або за направленням  терапевта, якщо:

  • у пацієнта є захворюваннями  шлунково-кишкового тракту(для виключення інфекційної та паразитарної патологіі, проведення бакобстеження,вірусологічних обстежень,обстеження на гельмиінти)
  • у пацієнта є висип на шкірі (для виключення інфекційних захворювань)
  • у пацієнта довготривала  лихоманка ( для дообстеження та всановлення діагнозу)
  • у пацієнта є захворювання лор органів (для бакобсеження з метою виключення інфекційної патологіі)
  • у пацієнта є лімфоаденопатія ( для дообсеження з метою виключення інфекційної патологіі )
  • у пацієнта  хронічний або гострий гепатит (для виключення вірусних гепатитів)
  • у пацієнта є послаблення стулу (для бакобстеження з метою виключення інфекційної патологіі)
  • у пацієнта укус кліща (для профілактики, діагностики та лікування хвороби Лайма)

Підтвердження того чи іншого інфекційного захворювання  здійснюється на підставі висновків лабораторних, а іноді також інструментальних досліджень, які обов’язково призначаються лікарем. 

        Пацієнтам з інфекційною патологією призначається адекватне лікування та подальше спостереження.